Blog

Vítejte na mém blogu zaměřeném na lidské emoce, vztahy a osobní růst. V dnešní době čelíme mnoha výzvám, ať už v partnerských vztazích, rodinné dynamice nebo kariérním růstu. Zde naleznete odborné rady, reálné příběhy a praktické tipy, jak se vyrovnat s každodenními výzvami. 

V posledním půlroce se výrazně zvýšil počet klientů, kteří mě v rámci koučování navštěvují s tématem žárlivosti. Tento nárůst mě zarazil a tak mě napadlo, že by bylo dobré si udělat nějaký závěr toho, proč tomu tak je.

Poslední měsíce se často setkávám s problémem, který vzniká špatným pochopením kouče a koučovaných. Nechci zde rozebírat, zda za tento problém může kouč, který nedostatečně vysvětlil o co při koučovacím sezení jde anebo jen o neporozumění ze strany klienta. Mnozí klienti přicházejí, někteří píšou na sociální sítě, svěřují se přátelům s pocitem, že...

Afirmace jsou pozitivní prohlášení nebo myšlenky, které vám mohou pomoci překonat negativní myšlenky a předsudky. Jsou nástrojem, který může být použit k posílení pozitivního sebeobrazu a k dosažení osobních cílů.

Adventní doba, období příprav na Vánoce, přináší s sebou smíšené pocity radosti a stresu. Zatímco se těšíme na společné chvíle s rodinou a přáteli, mnohdy nás zahrnuje i hektický shon a tlak na dokonalost. Jak může koučování pomoci překonat tento kontrast a užít si advent naplno?

V dnešním světě, který je často provázen sociálními sítěmi a tlakem na perfekci, se mnoho z nás cítí, že musíme neustále hrát roli. Máme tendenci maskovat svou pravou podstatu, abychom zapadli do očekávání ostatních. Tento kompromis vlastní authenticity však často vede k pocitu ztráty sebe sama a může mít negativní vliv na naše vztahy a pohodu....

Kdykoli sdílím příběhy svých klientů, tak jsem nervózní. Můj pohled nemusí vždy odpovídat tomu, jak to cítí druhá strana, ale zrovna u klienta Marka, což není jeho pravé jméno, jsem si tím jistá. Nedávno jsme rekapitulovali naplnění cílů z původních sezení a sěte div se, byly naplněny.

Pozitivní vizualizace je mocný nástroj, který koučové často využívají k tomu, aby pomohli klientům dosáhnout jejich cílů a plnit svůj potenciál. Tato metoda se opírá o představivost a mentální cvičení, které mohou mít vliv na reálné výsledky a změny v životě klienta. V tomto článku se podíváme na to, co pozitivní vizualizace znamená, jak funguje a...

Podnikání může být dobrodružstvím plným vášně a vize. Každý podnikatel začíná s nápadem, který ho může nadchnout, ale co když je tento nápad jen zábleskem bez pevného základu? Jako kouč se setkávám s klienty, kteří jsou na počátku své cesty směřující k neúspěchu, protože neinvestovali čas do důkladné přípravy. Vzrušení z nového podnikatelského...

Výkyvy nálad mohou být přirozenou součástí života, ale když se cítíte neustále sklesle nebo bez energie, může to ovlivnit vaše celkové pohodlí. Jak tedy můžete rychle a účinně zlepšit svou náladu? Zde je několik ověřených tipů, které vám mohou pomoci.